DO ADOPCJI

 

 

 

 

      Kliknij w obrazek, aby przyjrzeć się bliżej naszym podopiecznym

KOMUNIKAT —> ADOPCJE W CZASIE PANDEMII COVID 19

  • Wznawiamy adopcję naszych podopiecznych w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 11-00 do 15-30. Aby zapoznać się z kandydatami do adopcji, należy wejść na stronę internetową schroniska w zakładkę DO ADOPCJI, gdzie znajdują się ogłoszenia psów i kotów do adopcji. Informacje staramy się aktualizować na bieżąco. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

  • Osoba zainteresowana adopcją psa i kota nie ma możliwości oglądania zwierząt na terenie schroniska – wstępny wybór kandydata odbywa się wirtualnie. Aby powiększyć zdjęcie zwierzaka wystarczy kliknąć na nie prawym przyciskiem myszki i wybrać ‚pokaż obraz’)

  • Jeżeli osoba przychodząca adoptować psa/kota wcześniej dokona wyboru zwierzęcia na stronie internetowej bądź na profilu FB może wybrane zwierzę wyprowadzić na spacer celem wstępnego zapoznania się ze zwierzęciem.

  • Zachęcamy do pobrania ankiety przedadopcyjnej (można pobrać poniżej) i jej uzupełnienie przed przyjściem do schroniska. W przypadku niemożności wydrukowania dokumentu ankietę będzie można wypełnić pod schroniskiem lub bezpośrednio przed wizytą wysłać do nas wypełnioną do podpisania mailowo na adres schroniskobytom@opoczta.pl.

  • Finalizacja adopcji tj. podpisanie umowy i odbiór zwierzęcia odbywa się przed wejściem do Schroniska, bez wchodzenia na jego teren. Prosimy, aby mieć przy sobie własny długopis i zachować zasady bezpieczeństwa (założyć maseczkę i rękawiczki jednorazowe – bez środków ochrony osobistej osoba zainteresowana adopcją nie zostanie przyjęta).

    ANKIETA PRZEDADOPCYJNA PIES —> ankieta przedadopcyjna_pies_2017

    ANKIETA PRZEDADOPCYJNA KOT —> ankieta przedadopcyjna_kot_2019

 

—————————————————————————————————————————————————-

Jeśli w twoim życiu nadszedł odpowiedni moment i chciałbyś podarować lepsze życie któremuś z naszych zwierzaków zachęcamy do wstępnego zapoznania się z kandydatami czekającymi u nas na swoje lepsze jutro przez nasze podstrony -> wystarczy kliknąć, aby bliżej przyjrzeć się naszym podopiecznym

PSY DO ADOPCJI

KOTY DO ADOPCJI

Kiedy pojawisz się w naszym schronisku, przede wszystkim poprosimy cię o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Na podstawie twoich odpowiedzi postaramy się pomóc ci w wyborze odpowiedniego psa. Jeśli któryś z naszych podopiecznych wpadnie ci w oko, zapamiętaj jego numer ze spisu – ułatwi to nam znalezienie go w naszej schroniskowej bazie. Kiedy znajdziemy kandydata, zachęcimy cię do wyjścia na spacer. Będzie to chwila tylko dla ciebie i pieska.  Jeśli spełnisz wszystkie nasze warunki, pozostaje zaopatrzyć się w smycz oraz obrożę lub szelki. Do adopcji potrzebny jest również dowód osobisty oraz 10 lub 15 zł w zależności od wieku psa.

Zachęcamy także do przeczytania tekstów znajdujących się w zakładce ABC ADOPCJI w menu na głównej stronie. Znajdziesz tam wskazówki oraz porady, które pomogą sprawnie przebrnąć przez proces adopcyjny.


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnego zwierzaka, chętnie udzielimy ci informacji mailowo lub telefonicznie. Ważne jednak, byś zapamiętał numer ewidencyjny ze spisu lub jego imię. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce KONTAKT