Wolontariat


Jeśli chcesz pomagać bezdomnym zwierzakom, dysponujesz wolnymi weekendami, bądź szukasz pożytecznego zajęcia na wakacje – zgłoś się do nas i dołącz do ekipy wolontariuszy naszego schroniska. Warunkiem jest ukończony 16 rok życia, sumienność i samodzielność. Rąk do pomocy nigdy za wiele – możesz wyprowadzać psiaki na spacer, udostępniać adopcyjne ogłoszenia, dbać o dobre samopoczucie naszych mruczków oraz aktywnie pomagać w organizacji akcji adopcyjnych takich jak spacery z podopiecznymi schroniska. Cechą, którą doceniamy szczególnie jest umiejętność pracy w grupie oraz zaangażowanie! Jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie zapraszamy cię do wypełnienia kwestionariusza, dostarczenia go do naszego biura (kwestionariusz do pobrania na dole strony). Po krótkiej rozmowie umówimy cię z resztą wolontariuszy na kilka spacerów. Jeśli twój zapał nie wygaśnie i nadal będziesz chciał uczestniczyć w życiu schroniska, podpiszemy umowę wolontariacką.

Jeśli nie masz ukończonych 16 lat, jednak chcesz w jakiś sposób pomóc bezdomnym zwierzakom – nie zniechęcaj się. Zbierz grupę znajomych i pełnoletniego opiekuna, który wesprze cię w zorganizowaniu akcji. Jeśli chciałbyś przygotować w swojej szkole akcję edukacyjną, przedstawienie, lekcję tematyczną albo warsztaty na temat bezdomności zwierząt – daj znać! Pomożemy ci w stworzeniu planu oraz przekażemy odpowiednie materiały, które umożliwią ci ich organizację. Choć może ci się wydawać, że taka forma pomocy na odległość ma mniejszą wagę niż bezpośrednia pomoc na miejscu, to pomyśl że dzieląc się z rówieśnikami wiedzą na temat bezdomności być może uchronisz kolejne zwierzęta przed porzuceniem.

Wolontariat to nie tylko wyprowadzanie psiaków czy akcje edukacyjne. Pomóc można także redagując i udostępniając ogłoszenia w sieci,  robiąc zdjęcia, tworząc plakaty czy ulotki.

Żeby zostać wolontariuszem pobierz formularz, wypełnij go i prześlij go mailem na adres schroniskobytom@opoczta.pl lub dostarcz osobiście do biura schroniska.

kliknij w poniższy link, pobierz, wypełnij i odeślij!

KWESTIONARIUSZ – WOLONTARIAT 2017

ZAPRASZAMY!