Rusza akcja Przezimuj Staruszka – edycja 4.0

Akcja „Przezimuj Staruszka” ma na celu znalezienie domów tymczasowych, szczególnie dla najstarszych podopiecznych naszego schroniska. Pierwsze jesienne ochłodzenia, wiatr i zbliżające się przymrozki to trudny dla nich czas. Chcielibyśmy, by chociaż staruszki mogły wygrzać stare kostki, wyspać się w ciepłym cichym miejscu i najeść się do syta.

Akcja zachęca do opieki nad zwierzakiem w najchłodniejsze miesiące, ponieważ i taka pomoc jest zbawienna, gdy temperatura spada poniżej zera, a samopoczucie już nie tak dobre jak kiedyś…

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii, wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu.

Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza.

 

Wimy, że jesteście zabiegani, wiec przedstawiamy garść informacji w szybkim skrócie:

 • danie domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją, ale tymczasowy opiekun ma pierwszeństwo
 • zwierzę ma zapewnioną opiekę weterynaryjną u naszego weterynarza, w której schronisko partycypuje w kosztach (50/50)
 • dom tymczasowy może wedle życzenia otrzymać pełną wyprawkę (miski, legowisko, jedzenie, smycz oraz obroża)
 • przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem
 • w przypadku znaczących problemów z zachowaniem psiaka zapewniamy możliwość konsultacji bezpłatnej z behawiorystą.
 • po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady.

 

Czego wymagamy od Ciebie?

 • ciepła, troski i opieki
 • dostosowywania się do zaleceń weterynaryjnych/behawiorystycznych
 • własnych misek dla psiaka
 • pozostawania w stałym kontakcie ze schroniskiem – wysyłanie maili, zdjęć, opisów codzienności, tak aby umożliwić psiakowi adopcję stałą i po zimie nie wracał już za kratki. Celem akcji 'Przezimuj Staruszka’ nie jest tylko zapewnienie godnej zimy, ale przez poznanie zwierzaka stworzenie możliwości znalezienia mu nowego, odpowiedniego domu – do tego niezbędny będziesz Ty, Twoje zdjęcia i informacje jak się macie 🙂 Oczywiście są sytuacje, gdy to dom tymczasowy zakochuje się w swoim podopiecznym – NIE MARTW SIĘ! Pierwszeństwo adopcji masz właśnie TY lub dom wybrany przez Ciebie jeśli tylko spełnia odpowiednie warunki.
 • Nie bój się! Razem damy radę! 🙂 Nie traktuj domu tymczasowego jako czegoś złego – to model działania funkcjonujący już kilkadziesiąt lat. Czy psiak się przywiązuje? Owszem! Ale z powodzeniem pokocha nową rodzinę jeśli tylko będą dobrze do siebie dopasowani! Nie spędzi reszty życia w Schronisku, a to właśnie TY pomożesz mu odnaleźć szczęście! Psiak za kratami także tęskni za swoim domem, a dużo mniej będzie tęsknić, gdy trafi do nowej rodziny, która zapewni mu warunki dostosowane do jego potrzeb 🙂

 

Czeka na Państwa kilku wspaniałych kandydatów z 3 przedziałów wagowych (MAŁE, ŚREDNIE I DUŻE).

Kochany HAPPY ENDY i szczęśliwe mordki w domach przy grzejnikach zimową porą!

 

Chętnie rozwiejemy także wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z możliwością otoczenia któregoś z nich opieką na przedstawionych wyżej zasadach – chętnych prosimy o kontakt z biurem schroniska.

 

KANDYDACI

 

MAŁE (do 15 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚREDNIE (do 25 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUŻE (powyżej 25 kg)