Spacerowiczom deszcz niestraszny!

W ostatnią niedzielę odbył się kolejny, czwarty tego roku Spacer z Podopiecznymi Schroniska w Bytomiu. Mimo deszczowej, wietrznej pogody odwiedzający zaskoczyli nas swoim licznym przybyciem – dzięki temu na spacer wyszły niemalże wszystkie psiaki, którym absolutnie nie wadziły niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ogromnie doceniamy fakt, że tak wiele osób postanowiło poświęcić swój wolny czas bezdomnym czworonogom, które za każdym razem ze spacerów wracają do schroniska zrelaksowane i szczęśliwe. Pragniemy podziękować za obecność, za smakołyki którymi chętnie Państwo obdarowują naszych podopiecznych oraz za uśmiechy, które upewniają nas, że organizacja tego typu wydarzeń ma sens. Spacerowicze chętnie dopytywali o szczegóły akcji „Przezimuj Staruszka”, zachęcającej do objęcia naszych najstarszych zwierzaków opieką tymczasową, co najmniej na okres jesienno-zimowy, tak trudny dla kilkunastoletnich zwierząt.

I tym razem poszczęściło się jednemu z naszych podopiecznych – dziesięcioletniemu Smutasowi. Rodzina Pani Moniki nie wyobrażała sobie, by mógł dłużej zostać w schronisku. Sporządzona umowa domu tymczasowego po tygodniu została przedłużona, już jako umowa adopcyjna. I tak „tymczas” stał się domem stałym, pod dachem którego Smutas będzie mógł resztę życia spędzić wśród kochających, troskliwych opiekunów. Warto dodać, że w dniu spaceru mijały równe 2 lata odkąd Smutas trafił do schroniska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że ten mały piesek o smutnym spojrzeniu w końcu trafił w dobre ręce.

Już wkrótce w schronisku odbędzie się „Dzień Kota” oraz „Mikołajki”. Szczegóły udostępnimy wkrótce na naszej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku!

Related posts