COVID-19 – WRACAMY OD 11.05.2020

!!!WRACAMY!!!

Dzięki ogromnemu zaufaniu jakim Państwa darzymy oraz wsparciu Włodarzy naszego miasta
możemy już do Was wrócić. Decyzja ta jest dla nas bardzo ważna, bo aktualna sytuacja mocno uderzyła w nasze funkcjonowanie – czasy ciężkie, a my musieliśmy wszyscy nauczyć się żyć z tą zaskakującą, nową sytuacją.

Bardzo nas cieszy, że już od dzisiaj możemy wrócić do namiastki normalności jednak w trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo w związku z powyższą decyzją musimy podjąć kroki zmierzające do zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem. Prosimy o zapoznanie się z poniższą instrukcją postępowania w przypadku chęci odwiedzenia naszej Placówki.

ZASADY OGÓLNE

 • Na teren schroniska osoby zainteresowane adopcją, pochówkiem, odbiorem zwierzęcia własnego zostaną wpuszczone tylko i wyłącznie w maseczkach jednorazowych ochronnych oraz rękawiczkach jednorazowych ochronnych (bez odpowiednich środków ochrony osobistej pracownik Schroniska ma prawo odmówić świadczenia usługi).

 • Osoba wchodząca na teren Schroniska musi dokonać dezynfekcje rąk płynem odkażającym. W schronisku udostępniamy Państwu możliwość skorzystania z rękawiczek oraz środków do dezynfekcji rąk płynem odkażającym.

 • Wszelkie opłaty będą przyjmowane jedynie w formie płatności kartą.

 • Należy zachować odległość 2 metrów między pracownikami a odwiedzającymi.

 • W biurze Schroniska w danej chwili może być obsługiwana jedna osoba, w przypadku większej ilości odwiedzających pozostałe osoby czekają poza obiektem, bądź w przedsionku.

 • Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną nie ma możliwości skorzystania z WC przez osoby z zewnątrz.

 • Schronisko nadal będzie nieczynne dla Wolontariuszy.

ADOPCJE

 • Wznawiamy adopcję naszych podopiecznych w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 11-00 do 15-30. Aby zapoznać się z kandydatami do adopcji, należy wejść na stronę internetową schroniska w zakładkę DO ADOPCJI, gdzie znajdują się ogłoszenia psów i kotów do adopcji. Informacje staramy się aktualizować na bieżąco. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

 • Osoba zainteresowana adopcją psa i kota nie ma możliwości oglądania zwierząt na terenie schroniska – wstępny wybór kandydata odbywa się wirtualnie.

 • Jeżeli osoba przychodząca adoptować psa/kota wcześniej dokona wyboru zwierzęcia na stronie internetowej bądź na profilu FB może wybrane zwierzę wyprowadzić na spacer celem wstępnego zapoznania się ze zwierzęciem.

 • Zachęcamy do pobrania ankiety przedadopcyjnej (można pobrać poniżej) i jej uzupełnienie przed przyjściem do schroniska. W przypadku niemożności wydrukowania dokumentu ankietę będzie można wypełnić pod schroniskiem lub bezpośrednio przed wizytą wysłać do nas wypełnioną do podpisania mailowo na adres schroniskobytom@opoczta.pl.

 • Finalizacja adopcji tj. podpisanie umowy i odbiór zwierzęcia odbywa się przed wejściem do Schroniska, bez wchodzenia na jego teren. Prosimy, aby mieć przy sobie własny długopis i zachować zasady bezpieczeństwa (założyć maseczkę i rękawiczki jednorazowe – bez środków ochrony osobistej osoba zainteresowana adopcją nie zostanie przyjęta).

  ANKIETA PRZEDADOPCYJNA PIES —> ankieta przedadopcyjna_pies_2017

  ANKIETA PRZEDADOPCYJNA KOT —> ankieta przedadopcyjna_kot_2019

 

CMENTARZ

 • Pochówki zwierząt na cmentarzu będą odbywać się w godzinach od 11-00 do 15-00 w dni robocze. Warunkiem pochówku zwierzęcia jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna godziny pochówku.

 • Na teren cmentarza może wejść jedynie właściciel pochowanego zwierzęcia lub opiekun grobu. Wejście na cmentarz odbywa się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa tj. w maseczce ochronnej oraz jednorazowych rękawiczkach.

 • Płatności za miejsce grzebalne można uiścić jedynie w formie płatności kartą.

ODBIORY ZWIERZĄT WŁASNYCH

 • Odbiór zaginionych zwierząt odbywa się codziennie w godzinach 11 -16. Prosimy o upewnienie się telefonicznie, czy poszukiwane zwierzę faktycznie znajduje się w schronisku. 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, na wszelkie pytania chętnie odpowiemy telefonicznie 32/395-21-75

Za utrudnienia przepraszamy, wierzymy jednak, że o ile początkowo nowości mogą nas nieco zaskoczyć to już niebawem odnajdziemy się w takim systemie – będziemy go na bieżąco modernizować. O wszelkich zmianach niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Related posts