Cuda się zdarzają, a Mieja wypatruje domku tymczasowego! :)

Niespełna 3 tygodnie temu odebraliśmy telefon od starszego Pana. Pan powiedział, że ma kotka i nie jest w stanie się nim zajmować, bo sam jest chory i zapytał czy Schronisko go przyjmie. Po dłuższej rozmowie okazało się, że tematem rozmowy jest 10 letnia koteczka – Mieja, która 'od jakiegoś czasu nie chodzi – weterynarz dał zastrzyk, kazał zrobić RTG, ale ja nie mam jak jeździć z kotem”. Postanowiliśmy Mieję przyjąć do nas i zobaczyć co się dzieje.
Kotka trafiła do nas – przerażona, z ogromnymi odleżynami na brzuchu i łapach, bez niemal odrobiny czucia w kończynie tylnej lewej oraz z porażeniem od pasa w dół.
Wykonaliśmy zestaw badań z których nie wynikło NIC – problem jawił się jako neurologiczny.
Po dalszych rozmowach z właścicielem okazało się, że Mieja nie chodziła już miesiące, może lata. Trudno powiedzieć. Po pierwszej dawce prawidłowo zaaplikowanych leków kotka wyraźnie poczuła się lepiej, ale bez większego szału. Nadal utrzymywało się porażenie kończyn stopnia znacznego.
Chłodna ocena sytuacji, komisja zebrana i już wiedzieliśmy, że głównym problemem Mieji był brak prawidłowej opieki weterynaryjnej.
Postanowiliśmy zawalczyć ile sił nam starczy i choć profesjonalnym okiem lek. wet. Mateusza Mazura rokowania był ostrożne to wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania o czym zaraz się przekonacie.
 
Mieja trafiła do Przychodnii Weterynaryjnej Mateusza Mazura w Tarnowskich Góracg celem wykonania serii innowacyjnych zabiegów Orthokine®vet irap – poddanemu leczeniu zwierzęciu aplikuje się w miejsce uszkodzenia specjalnie przygotowaną mieszaninę własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi. Pierwszy zabieg przebiegł sprawnie i pomyślnie!

Następnie Mieja trafiła pod opiekę Mirelli Mróz – właścicielki firmy Fizjoterapia Psów i Kotów „PetsMove” aby zwiększyć skuteczność zabiegów oraz spróbować pomóc odzyskać sprawność kotce.

Tym oto sposobem Mieja po niespełna 3 tygodni BIEGA!
Czeka ją jeszcze kilka kolejnych zabiegów, które Mieja ma zapewnione także dzięki Waszej pomocy oraz przekazywanemu przez Państwa 1% podatku KRS 0000189925
ale potrzebujemy dla dziewczynki domu tymczasowego! Domu, który zajmie się nią odpowiednio i będzie gotowy walczyć o jej sprawność u naszego boku
 
 

Related posts