Historia pewnego kamienia :)

A u nas wiosennie przypominamy – nie bagatelizujcie dziwnych zachowań Waszych zwierzaków!

Sytuacja z niedzieli – Tima była na długim spacerze zapoznawczym. Chodziła, sikała, chodziła, sikała. Myśleliśmy, że to bodźce zapachowe tak na naszą Timunię działają. Żadnych dolegliwości dodatkowych nie zauważyliśmy.
Postanowiliśmy jednak wykonać USG na wszelki wypadek. Ściany pęcherza pogrubione wskazujące na stan zapalny, ale 'coś’ odbijało się w obrazie USG – nie byliśmy pewni czy kamień, czy wypełnione treścią jelito weszło w obraz. Postanowiliśmy jednak to także sprawdzić i wykonać zdjęcie RTG. Nasze zdziwienie było ogromne, gdy okazało się, że pęcherzu naszej Timuni zalega kamień WIELKOŚCI 3 CM X 2 CM! Hodowała go nasza dziewunia chyba pół życia!

Zdecydowano o NATYCHMIASTOWYM wykonaniu zabiegu cystotomii oraz usunięciu kamienia z pęcherza moczowego. OKAZ GODNY PODZIWU, a naszej Timie na pewno ulżyło po jego usunięciu – za parę dni poczuje się dobrze.

To dzięki Wam możemy wykonywać tak szczegółową i kosztowną diagnostykę oraz zabiegi (a tych specjalistycznych zabiegów wykonujemy bardzo dużo…). To dzięki Wam możemy dostosować dietę do potrzeb nawet tych najbardziej specyficznych zwierzaków!
To dzięki czujności Was i naszych wspaniałych Wolontariuszy możemy jeszcze lepiej dbać o naszych podopiecznych!
Gorące podziękowania kierujemy oczywiście Przychodnia Weterynaryjna Mateusz Mazur za szybkie zajęcie się Timą oraz serduszko jakie zostało jej okazane – wiemy, że Timunia urzekła Was, tak jak i nas! To taka cudowna dziewczynka!

Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Prosimy o ogrom ciepłych myśli dla Timuni – na pewno wtedy szybciej będzie wracać do zdrowia

Apelujemy – zwierzę to nie rzecz! Jeśli decydujesz się na przygarniecie go jako członka rodziny musisz liczyć się z nie raz ogromnymi kosztami związanymi z zapewnieniem mu odpowiednich warunków…!
Niby zwykły kamień, ale całość diagnostyki, zabieg oraz dieta to koszt blisko 1000 zł.

Kochamy więc dbamy – to dla każdego powinno być oczywiste! (bardzo nam przykro jednak, że dla wielu 'opiekunów’ tak nie jest i nie chcą wydać nawet złotówki na swojego podopiecznego, jednak dzięki edukacji zmienimy to, jesteśmy tego pewni!)

Related posts