Nie każdy czeka na święta…

Zima już do nas dotarła, zbliża się czas świątecznych porządków… Trafiły do nas dzisiaj już dwa psiaki, które zostały porzucone przez swoich właścicieli. Może nie pasowały do świątecznego wystroju, może były nietrafionym prezentem, a może po prostu się znudziły?
Zastanawiamy się dlaczego właścicielom nie chce się szukać nowego domu swoim psiakom skoro są problemem, dlaczego nie skorzystają z pomocy specjalistów – czy tak się traktuje przyjaciół?
Pierwszy pies przywiązany do ogrodzenia w krzakach – gdyby nie czujne oko wolontariuszki, mógłby nie wytrzymać na mrozie, drugi przywiązany do śmietnika. W chłodzie czekał na pomoc.

Bardzo prosimy o czujność w okresie przedświątecznym. Z naszych statystyk wynika, że w tym czasie bardzo dużo psów zostaje porzuconych dokładnie tak jak ma to miejsce latem przed wakacjami. Jak wiadomo, za oknem panuje mróz i często zwierzęta porzucone w krzakach, czy w nietypowym miejscu z dala od zabudowań niestety są skazane na śmierć. Już w ostatnich dniach interwencje dotyczyły psów porzuconych, wyziębionych, przerażonych i czekających na jakąkolwiek pomoc.

Jeśli nie możesz dłużej zajmować się swoim psem, poświęć czas na znalezienie mu odpowiedzialnego i kochającego domu wywieszając ogłoszenia czy umieszczając je w sieci, bądź poszukaj pomocy w Schronisku.

Nie porzucaj psa!

15231549_1236904866356529_1009529297_o

Related posts