Nie możesz adoptować? Zaopiekuj się przez określony czas!

Wiele osób pyta nas jak można pomóc bezdomnym zwierzakom mieszkającym w naszym schronisku. Największą pomocą jest podarowanie im prawdziwego kochającego domu, w którym przeżyją resztę swojego życia. Wiemy jednak, że mnóstwo ludzi choć chciałoby przygarnąć zwierzę na stałe, z różnych względów nie może na razie podjąć takiej decyzji. Być może któraś z tych osób chciałby zmienić życie choć jednego bezdomnego psa lub kota, otoczyć go opieką i wspólnie z nami szukać mu prawdziwego domu. Chcemy Państwu to umożliwić. Od teraz będzie w naszym schronisku możliwa opieka tymczasowa nad zwierzęciem. Jak to działa? Zabierasz jedno z naszych zwierząt do domu i opiekujesz się nim przez określony czas. Jeśli jest to szczeniak – kontrolujesz jego stan zdrowia oraz dbasz, by dobrze się rozwijał – szczeniaki zazwyczaj najszybciej znajdują dom. Jeśli chciałbyś pomóc dorosłemu psu, zapewniasz mu opiekę i intensywnie współpracując z nami szukasz dla niego stałego domu. Jeśli ktoś zdecyduje się zapewnić bezpieczną starość któremuś z naszych dziadziusiów, spędzi on pod skrzydłami opiekuna resztę życia w normalnym, bezpiecznym i ciepłym domu.
Czym właściwie różni się dom tymczasowy od domu stałego? Głównym celem opieki tymczasowej jest znalezienie zwierzakowi nowego domu. Mimo, że będzie mieszkał pod twoim dachem, nadal będzie miał status zwierzęcia bezdomnego. Jest to forma opieki przypominająca zastępczą rodzinę dla czworonoga. Schronisko ponosi koszty leczenia takiego zwierzęcia, częściowo pokrywa koszt jego wyżywienia. Dom tymczasowy to także dobre miejsce by lepiej poznać charakter psa lub kota. Jesteśmy wtedy w stanie określić, czy czegoś się boi, co lubi, czego nie lubi, jak zachowuje się w określonych sytuacjach, możemy go także wiele nauczyć – w czym również chętnie pomożemy.
Jeśli ktoś z Państwa chciałby stworzyć dom tymczasowy dla jednego z naszych czworonogów, zapraszamy do wypełnienia ankiety, którą można otrzymać w biurze schroniska.
Po rozmowie z pracownikiem oraz po wybraniu zwierzęcia, któremu będą chcieli Państwu pomóc ustalimy warunki opieki oraz podpiszemy umowę. Więcej informacji na temat prowadzenia domów tymczasowych można uzyskać telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze naszego schroniska.

Related posts