POST BARDZO OSOBISTY…

I w naszym Schronisku nastał czas kiedy liczba zwierząt wreszcie zaczęła być 'cywilizowana’ – o ile w ogóle można tak powiedzieć o jakimkolwiek akcie porzucania zwierząt domowych. Młode, małe, ładne psiaki idą do domów niemal 'od ręki‘ – czasem jeszcze nie zakończą procedur, a już czeka wianuszek chętnych.

Niestety wraz z tym pozostała ta smutna, ciemna strona schroniska. Ta o której nawet nie chce nam się myśleć, a co dopiero pisać, ale jej widmo wisi nad nami ostatnio każdego dnia.
Psiaki, które nie są młode i małe, większe średnie i duże seniory, których mamy na pęczki mają swój wiek. Ludzie od lat przechodzą obok nich obojętnie – nawet Karat od 2012 roku nie został zauważony, a był wtedy młodszym psiakiem…
Siedzą, patrzą i starzeją się. Obecnie przechodzimy po kojcach i widzimy, że została niemal sama geriatria – dla nich szans już niemal nie ma. Dochodzimy do sytuacji, gdzie jedyne na co czekają to na spokojną śmierć. Bo kto chce staruszka u schyłku wieku? A przyjcież śmierć jest nieuniknioną koleją życia, one nie mają już czasu! Robimy co możemy, aby znaleźć im ciepłą przystań na ostatniej prostej życia. Akcja ‘Przezimuj Staruszka’ oraz ‘Wakacje dla Burka’ pomogła znaleźć dom wielu takim niechcianym seniorom, ale nadal pozostało ich kilkadziesiąt, a codziennie przybywają nowe…
Bywają też te schorowane. Parę dni temu odszedł od nas Baster – profesjonalne sesje zdjęciowe, ogłoszenia, polecanie nic nie dały Śmierć zabrała poczciwego, grzecznego psa, który bardzo marzył o domu – mieliśmy nadzieję, że znajdzie go tak jak Sarni i wiele innych naszych geriatrycznych podopiecznych – nowotwór okazał się być szybszy… Przedwczoraj odszedł Brutus – 50 kg. kudłetego szczęścia, którego właściciel z premedytacją się pozbył. Ból, depresja, wiek, waga spowodowały, że przestał walczyć… Gaśnie nam Lama i nasza ukochana Gołąbeczka, choć one znalazły dom wśród nas cierpimy wiedząc, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu.

Ty wchodzisz do Schroniska i widzisz psy… My wchodzimy do Schroniska – naszego domu – i widzimy milion historii, hektolitry leków oraz tykający zegar.
Możesz odmienić los choć jednego – nie bój się kochać, nawet jeśli niebawem odejdzie będzie miał miłość, dom i rodzinę!

Related posts