Przezimuj Staruszka! III EDYCJA!

Wiemy, że zima jeszcze dla Państwa to odległy temat, ale nad nami wisi już jej widmo…

Rusza III edycja Przezimuj Staruszka!

Druga edycja akcji 2018/2019 poszukiwania domów tymczasowych dla psich seniorów przerosła nasze oczekiwania, wynik był powalający i znacznie lepszy niż ten z edycji 1! To tylko dowodzi, że miłość trzeba czasem troszkę pomóc!

Ponad 30 staruszków znalazło swoje miejsca na ziemi, żeby przezimować ciężki czas – a co cudowniejsze niemal wszystkie zostały w swoich domach tymczasowych NA STAŁE i choć parę wróciło otwarło im to wrota to tej właściwej adopcji! Taki efekt bardzo pozytywnie nas zaskoczył i pokazał, że w Was tkwi ogromna siła! Poznaliśmy masę cudownych, dobrych ludzi oraz zobaczyliśmy ogromny upór i determinację. Ogrom wzruszających historii z pięknymi zakończeniami – ileż my się tego nasłuchaliśmy!

Dlatego też rusza już III już edycja akcji „Przezimuj staruszka” – chcemy przedstawić naszych psich seniorów i zachęcić do zapewnienia ciepłej zimy w domowych warunkach! Czeka na Państwa ogrom kandydatów – niestety nasz azyl w tym roku wygląda jak oddział geriatryczny, dlatego też nie będziemy mieć problemów z doborem kandydatów!

Kochany HAPPY ENDY i szczęśliwe mordki w domach przy grzejnikach zimową porą!

 

Akcja „Przezimuj Staruszka” ma na celu znalezienie domów tymczasowych, szczególnie dla najstarszych podopiecznych naszego schroniska. Pierwsze jesienne ochłodzenia, wiatr i zbliżające się przymrozki to trudny dla nich czas. Chcielibyśmy, by chociaż staruszki mogły wygrzać stare kostki, wyspać się w ciepłym cichym miejscu i najeść się do syta.

Przyjęcie psa pod swój dach na zasadach domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją. Zwierzę otoczone taką formą opieki nadal pozostaje podopiecznym schroniska, zmienia się jedynie miejsce w którym mieszka. Zwierzę ma zapewnioną opiekę weterynaryjną, w której kosztach partycypuje schronisko (50/50), otrzymuje wyprawkę, w której jest karma, miski czy legowisko. Przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem, by na bieżąco obie strony miały informacje na temat jego stanu zdrowia, bądź szansę na rozwiązanie problemów jeśli takie zaistnieją. W przypadku znaczących możliwość konsultacji bezpłatnej z behawiorystą. Akcja zachęca do opieki nad zwierzakiem w najchłodniejsze miesiące, ponieważ i taka pomoc jest zbawienna, gdy temperatura spada poniżej zera, a samopoczucie już nie tak dobre jak kiedyś…

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii jak młode podrostki, których w schronisku również nie brakuje. Wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu. Doceniają towarzystwo człowieka, chętnie umilają codzienność merdaniem ogonka w zamian za miseczkę karmy i opiekę. Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza.

W ramach akcji biorą udział wszyscy podopieczni, których wiek oceniany jest na powyżej 8 roku życia – kandydatów można znaleźć na stronie (choć niestety w tym roku liczba psiaków biorących udział w akcji to ponad ¾ schroniska – blisko 70 podopiecznych) Chętnie rozwiejemy także wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z możliwością otoczenia któregoś z nich opieką na przedstawionych wyżej zasadach – chętnych prosimy o kontakt z biurem schroniska. Po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady.

 

W tym roku, aby było Wam łatwiej uruchomimy już niebawem dodatkową zakładkę strony, gdzie spróbujemy posortować dla Was nasze psiaki pewnymi kategoriami. Mamy nadzieję, że nam się to uda, bo to dla nas spore wyzwanie. Myślimy jednak, że nasze seniorki na to zasługują!

Related posts