II EDYCJA! Przezimuj Staruszka!

Pierwsza edycja akcji poszukiwania domów tymczasowych dla psich seniorów przerosła nasze oczekiwania! Niemal wszystkie psiaki ogłaszane przez nas wtedy znalazły swoje miejsca na ziemi – a co cudowniejsze zostają w nich NA STAŁE! Taki efekt bardzo pozytywnie nas zaskoczył i pokazał, że w Was tkwi ogromna siła! Poznaliśmy masę cudownych, dobrych ludzi oraz zobaczyliśmy ogromny upór i determinację. Ogrom wzruszających historii z pięknymi zakończeniami – ileż my się tego nasłuchaliśmy!
Dlatego też rusza już II edycja akcji „Przezimuj staruszka” – chcemy przedstawić naszych psich seniorów i zachęcić do zapewnienia ciepłej zimy w domowych warunkach! Czeka na Państwa ogrom kandydatów – niestety nasz azyl w tym roku wygląda jak oddział geriatryczny, dlatego też nie będziemy mieć problemów z doborem kandydatów!

 

Akcja „Przezimuj Staruszka” ma na celu znalezienie domów tymczasowych, szczególnie dla najstarszych podopiecznych naszego schroniska. Pierwsze jesienne ochłodzenia, wiatr i zbliżające się przymrozki to trudny dla nich czas. Chcielibyśmy, by chociaż staruszki mogły wygrzać stare kostki, wyspać się w ciepłym cichym miejscu i najeść się do syta.

Przyjęcie psa pod swój dach na zasadach domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją. Zwierzę otoczone taką formą opieki nadal pozostaje podopiecznym schroniska, zmienia się jedynie miejsce w którym mieszka. Zwierzę ma zapewnioną bezpłatną opiekę weterynaryjną, otrzymuje wyprawkę, w której jest karma, miski czy legowisko. Przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem, by na bieżąco obie strony miały informacje na temat jego stanu zdrowia, bądź szansę na rozwiązanie problemów jeśli takie zaistnieją. W przypadku staruszków, najbardziej cenne są dla nas domy tymczasowe, w których zwierzę może przeżyć swoją starość do końca. Akcja zachęca jednak do opieki nad zwierzakiem w najchłodniejsze miesiące, ponieważ i taka pomoc jest zbawienna, gdy temperatura spada poniżej zera, a samopoczucie już nie tak dobre jak kiedyś…

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii jak młode podrostki, których w schronisku również nie brakuje. Wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu. Doceniają towarzystwo człowieka, chętnie umilają codzienność merdaniem ogonka w zamian za miseczkę karmy i opiekę. Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza. Szukamy osób, które mają ustabilizowane życie i są otwarte na współpracę.

W ramach akcji przygotowaliśmy kilka plakatów przedstawiających naszych podopiecznych. W schronisku jest ich więcej i chętnie je Wam przedstawimy. Chętnie rozwiejemy także wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z możliwością otoczenia któregoś z nich opieką na przedstawionych wyżej zasadach – chętnych prosimy o kontakt z biurem schroniska. Po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady.

 

Bekon(Usia) jako jedyna nie znalazła swojego miejsca w akcji z poprzedniego roku! Może tym razem uśmiechnie się do niej szczęście?

 

A oto część nowych kandydatów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ KANDYDATÓW ZNAJDZIESZ —> TUTAJ <—

Related posts