„TYLKOPIES”? NIE!

„TYLKOPIES”

Nie wiemy od czego zacząć ? Nie wiemy jak opisać to wszystko słowami ? Jakim trzeba być człowiekiem – złym człowiekiem – żeby wziąć zwierzę i je wyrzucić ? Teraźniejszy rok jest gorszy od paru poprzednich, zalewają nas fale bezdomnych stworzeń – zalewa nas GŁUPOTA, LENISTWO, WYGODNICTWO I BRAK WYOBRAŹNI WŁAŚCICIELI.

Chciałoby się napisać wreszcie, że ilość bezdomnych zwierząt dzięki edukacji, licznym akcjom społecznym i zwiększeniu higieny i świadomości społeczeństwa wreszcie spada, tylko problem jest w tym, że nam wydaje się, że jest wręcz odwrotnie… Do Schronisk trafia więcej psów i kotów…

Ciągle pytamy: kiedy kary wreszcie staną się dotkliwe ?

Z życia wzięte : do Schroniska trafia pies, jest z nami blisko 2 miesiące. Nagle cudownie znajduje się właściciel. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że właściciel jest przekonany o tym, że schronisko to luksusowe spa. Myśli, że nagle pies wróci grzeczny i przekochany z tego turnusu wypoczynkowego. Właściciel nawet nie krył się szczególnie z tym, że wyrzucił psa na ulicę, bo synuś z nim nie wychodził … Powstaje pytanie : czy to nie jest tak, że rodzic jest od tego, żeby nauczyć i DZIECKO I PSA jak się zachowywać! Co o tym sądzicie?

Kolejny przykład : KIM trzeba być? Kim? Może Czym, żeby oblać psa asfaltem/ smołą czy nie wiadomo czym, a potem poparzonego, wygłodniałego od raczej wielu dni przywiązać w środek lasu?

Spójrzcie w przerażone oczy Lovi i pomyślcie sobie, że ona myśli sobie w głębi serduszka, że to jej wina, że tak potraktował ją człowiek…a ona sama jest „TYLKOPSEM”, więc „tylkopsa” nic nie boli, a nawet jeśli boli, to co z tego? Gdzie my, służby miejskie, wymiar prawa i społeczeństwo popełniamy błąd? Gdzie gubimy człowieczeństwo? Dlaczego w natłoku naszych własnych spraw i problemów zapominamy o tym, żeby zobaczyć i zareagować ? Dramatu Lovi przecież mogłoby nie być, gdyby ktoś zareagował. Musimy pamiętać też o tych małych zwierzęcych ofiarach – przywiązanych pod sklepem i zapomnianych, zostawionych w samochodzie w upale, zostawionym w polu w zimie. Prosimy – zareaguj !!! Jeśli kojarzysz Lovi, może wiesz kto jest właścicielem – nie pozostawaj obojętny – zadzwoń do nas. Poszukujemy sprawcy tego czynu, będziemy wdzięczni za przekazane informacje.

 

 

Related posts