II EDYCJA! Wakacje dla Burka!

Zima już za nami, jednak trzeba pamiętać, że dla naszych podopiecznych lato to także równie ciężki czas. Ciepło daje w kość starszym psiakom, które przegrzewają się zbyt szybko i ciężko radzą sobie z upałami…
Już teraz, choć mamy trochę czasu zachęcamy do rozważenia wzięcia Burka na wakacje!
Bo każdemu przydaje się urlop i odrobina odskoczni od codzienności!
Zimowa akcja 'Przezimuj Staruszka’ już za nami – do domów tymczasowych trafiło blisko 30 psiaków!
I wiecie co? Wróciły 4 psiaki (z tego Polduś i Sarni poszły do kolejnych DT w których już zostają na stałe!). Tylko 5 psiaków jest jeszcze w trakcie 'przezimowywania’ i nie mamy jeszcze jasnej decyzji co dalej, a cała reszta szczęśliwców zagrzała już sobie miejsca w sercach dożywotnio i już ani trochę nie mają chęci wracać
Akcja ta pokazuje, że to nie tak, że ludzie są źli i wolą szczeniaczki. Po prostu cudowne rodziny boją się czy sobie poradzą, czy starszy psiak nie ma swoich przyzwyczajeń oraz czy nie przytłoczy ich nadmiar obowiązków.
Jak nasza praktyka pokazuje WYSTARCZY DAĆ CUDOWNYM LUDZIOM i WSPANIAŁYM PSIAKOM SZANSĘ!

Dzięki tym KOCHANYM RODZINOM odzyskujemy wiarę w ludzi! Bo kto nie lubi wyjeżdżać na wakacje!? Nasi podopieczni też na pewno bardzo się ucieszą! Jest to też doskonała alternatywa dla ludzi, którzy nie mogą (lub nie widzą czy podołają) adoptować psiaka na stałe!

Serdecznie zapraszamy do biura Schroniska w celu poznania szczegółów!

(Schronisko w ramach akcji wedle uzgodnienia zapewnia opiekę weterynaryjną, wsparcie, podstawową wyprawkę oraz wszelką pomoc jaką tylko możemy Państwu udzielić!)

Przyjęcie psa pod swój dach na zasadach domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją. Zwierzę otoczone taką formą opieki nadal pozostaje podopiecznym schroniska, zmienia się jedynie miejsce w którym mieszka. Zwierzę ma zapewnioną opiekę weterynaryjną, której koszta ustalamy wspólnie z domem tymczasowym, otrzymuje wyprawkę wedle życzenia nowych opiekunów. Przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem, by na bieżąco obie strony miały informacje na temat jego stanu zdrowia, bądź szansę na rozwiązanie problemów jeśli takie zaistnieją. W przypadku staruszków, najbardziej cenne są dla nas domy tymczasowe, w których zwierzę może przeżyć swoją starość do końca.

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii jak młode podrostki, których w schronisku również nie brakuje. Wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu. Doceniają towarzystwo człowieka, chętnie umilają codzienność merdaniem ogonka w zamian za miseczkę karmy i opiekę. Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza. Szukamy osób, które mają ustabilizowane życie i są otwarte na współpracę.

W akcji biorą udział wszystkie psiaki powyżej 8 roku życia!

Related posts