Wakacje dla Burka!

Nasza zimowa akcja poszukiwania domów tymczasowych dla psich seniorów przerosła nasze oczekiwania! Niemal wszystkie psiaki ogłaszane przez nas wtedy znalazły swoje miejsca na ziemi – a co cudowniejsze zostają w nich NA STAŁE! Taki efekt bardzo pozytywnie nas zaskoczył i pokazał, że w Was tkwi ogromna siła! Poznaliśmy masę cudownych, dobrych ludzi oraz zobaczyliśmy ogromny upór i determinację. Ogrom wzruszających historii z pięknymi zakończeniami – ileż my się tego nasłuchaliśmy!
Dlatego też wychodzimy do Państwa znów z ponowną akcją – chcemy przedstawić naszych psich seniorów! Już niebawem zaprezentujemy ich sylwetki i będziemy gorąco zachęcać do przygarnięcia psiaka „na wakacje” 🙂

Kto nie lubi wyjeżdżać na wakacje!? Nasi podopieczni też na pewno bardzo się ucieszą! Jest to też doskonała alternatywa dla ludzi, którzy nie mogą (lub nie widzą czy podołają) adoptować psiaka na stałe!

Serdecznie zapraszamy do biura Schroniska w celu poznania szczegółów!

(Schronisko w ramach akcji wedle uzgodnienia zapewnia opiekę weterynaryjną, wsparcie, podstawową wyprawkę oraz wszelką pomoc jaką tylko możemy Państwu udzielić!)

 

Przyjęcie psa pod swój dach na zasadach domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją. Zwierzę otoczone taką formą opieki nadal pozostaje podopiecznym schroniska, zmienia się jedynie miejsce w którym mieszka. Zwierzę ma zapewnioną bezpłatną opiekę weterynaryjną, otrzymuje wyprawkę, w której jest karma, miski czy legowisko. Przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem, by na bieżąco obie strony miały informacje na temat jego stanu zdrowia, bądź szansę na rozwiązanie problemów jeśli takie zaistnieją. W przypadku staruszków, najbardziej cenne są dla nas domy tymczasowe, w których zwierzę może przeżyć swoją starość do końca.

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii jak młode podrostki, których w schronisku również nie brakuje. Wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu. Doceniają towarzystwo człowieka, chętnie umilają codzienność merdaniem ogonka w zamian za miseczkę karmy i opiekę. Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza. Szukamy osób, które mają ustabilizowane życie i są otwarte na współpracę.

W ramach akcji przygotowaliśmy kilka plakatów przedstawiających naszych podopiecznych. W schronisku jest ich więcej i chętnie je Wam przedstawimy. Chętnie rozwiejemy także wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z możliwością otoczenia któregoś z nich opieką na przedstawionych wyżej zasadach – chętnych prosimy o kontakt z biurem schroniska. Po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady.

 

 

A Z POPRZEDNIEJ AKCJI NADAL CZEKA (JUŻ TYLKO) BEKONUSIA!

 

 

Related posts