PSY MIESIĄCA – LUTY

W tym miesiącu chcemy przedstawić Wam naszych weteranów – psiaki, które za kratami schroniska spędziły już kilka lat. Niestety mimo pięknych zdjęć, postów w mediach oraz naszych starań większość ludzi przechodzi obok nich obojętnie. Każdy z tych psów zasługuje na kochający dom, a my nie tracimy nadziei, że gdzieś tam taki czeka.

 

KOMPAN

Kompan był w adopcji kilka godzin, niestety Opiekunowie nie mogli się doczekać, aż pies poczuje się dobrze i swobodnie w ich domu i postanowili od razu wrzucić go do wanny. Kompan został zwrócony, bo po kąpieli zaczął warczeć i szczerzyć się na domowników. Sami oceńcie czy nie miał ku temu powodów… Kompan najzwyczajniej w świecie się przestraszył, ktoś naruszył jego strefę osobistą – ktoś obcy, kogo nie zna. Nie wiadomo też czy wcześniej był kąpany w wannie, suszony ręcznikiem. Zupełnie bezmyślnie został zafundowany mu niepotrzebny stres i spadły jego konsekwencji. Kompan w Schronisku nie sprawia problemów, nigdy nie był agresywny w stosunku do pracowników i zwierzaków w kojcu, choć z wieloma już mieszkał. Szukamy domu, który wynagrodzi mu te lata za kratkami – bez gwaru, cierpliwego, takiego który zrozumie, że Kompan jest TYLKO I AŻ psem!

 

 

 

FANTA

Fanta to psiak o bogatym, ciepłym futerku, dobrze radzący sobie w warunkach kojcowych. Myślimy, że to był jej dom i tak powinno pozostać choć to ciepła, uczuciowa, ale i zwariowana sunia. Fanta naszym zdaniem powinna zamieszkać w domu z ogrodem, ale z możliwością stałego kontaktu z ludźmi, gdyż Fanta ceni sobie towarzystwo! W Schronisku Fanta nie wyje, nie skomle, nie sprawia ŻADNYCH PROBLEMÓW – wygląda na szczęśliwą i zrelaksowaną, ale to tylko Schronisko. Powinna móc zobaczyć jeszcze świat inny niż ten, który ogląda od lat. Poleżeć na ogrodzie, pobawić się piłeczką z ukochanym człowiekiem – tak niewiele, a tak wiele!

 

 

 

REKSIU

Reksiu miał dom, a w zasadzie mieszkał w mieszkaniu. Właściciel nie odebrał psiaka ze schroniska. To pies spokojny, idealny. Lubi się tulić, kocha pieszczoty, bardzo grzecznie chodzi na smyczy. Jest bardzo mądry – wszędzie znajdzie ukryty smakołyk. Potrafi podstawowe komendy – „siad”, „daj łapkę”, dodatkowo aportuje patyk. Jest bardzo chętny do zabawy. Jak się zmęczy to nie ma problemu z pielęgnacją.

 

 

HYZIO

Jeszcze kilka lat temu powiedzielibyśmy, że Hyzio to wulkan energii. Niestety 7 lat w schronisku robi swoje i Hyzio choć nadal aktywny, nie jest już tak żywiołowy jak dawniej. Dalej potrafi wysoko skakać, ale nie robi tego tak chętnie jak kiedyś. Jest to cudowny psiak – uwielbia smaczki, kontakt z człowiekiem oraz długie spacery.

 

 

GABI

Gabi to średniej wielkości sunia, która za kratami schroniska spędziła stanowczo za dużo czasu. Jest z nami od 2018 roku. Niestety Gabrysia nie jest już najmłodsza i każda kolejna zima jest dla niej coraz cięższa. Nie znamy jej przeszłości, ale w schronisku zachowuje się bez zastrzeżeń.  Uwielbia kontakt z człowiekiem, chętnie daje się głaskać i tuli się do nóg. Na spacerze jest spokojna, z zainteresowaniem bada otoczenie. Mimo wieku jest dosyć aktywna i lubi trochę się wybiegać. Na smyczy chodzi ładnie oraz toleruje inne psy.

Related posts