ZNALEZIONE

Jeśli znalazłeś błąkające się zwierzę i chcesz by na właściciela poczekało u ciebie, możesz za pośrednictwem formularza przesłać do nas swoje ogłoszenie i poszukać jego opiekuna na własną rękę. Zostanie ono automatycznie przesłane na naszego maila. Postaramy się jak najszybciej dodać je na naszą stronę oraz Facebooka. Poinformuj nas także, gdy zwierzak odnajdzie swój dom!

Pamiętaj by podać wymagane dane oraz zawrzeć najważniejsze informacje w jego treści – ułatwi to znalazcy skontaktowanie się z tobą.

Jeśli znalazłeś błąkające się zwierzę i upewniłeś się, że nie ma w pobliżu jego właściciela, jednak nie możesz się nim zająć – koniecznie poinformuj straż miejską lub policję. Jeśli służby te odmówią pomocy, skontaktuj się z osobą zajmującą się ochroną środowiska w urzędzie gminy, na terenie której się znajdujesz. Każda gmina ma obowiązek stworzenia planu na wypadek znalezienia na jej terenie bezpańskiego zwierzęcia. Nie daj się zbyć jeśli ktoś będzie twierdził, że to tylko twój problem.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy zwierzę które znalazłeś jest oznakowane mikroczipem, możesz zrobić to bezpłatnie w dowolnej lecznicy weterynaryjnej lub schronisku.

PRZEŚLIJ OGŁOSZENIE O ZNALEZIENIU CZWORONOGA

PRZEGLĄDAJ OGŁOSZENIA O ZNALEZIONYCH CZWORONOGACH