https://schroniskobytom.pl
Jesteśmy dostępni:

Tel. 518-208-218

Cmentarz dla zwierząt.

Cmentarz

Przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu od 2002 roku mieści się cmentarz dla zwierząt. Obecnie jest to jedyne w naszym województwie tego typu miejsce, w którym możemy pochować swojego pupila (psa i kota). W poszczególnych sektorach znajdują się oznaczone kamiennymi tabliczkami pamiątkowymi miejsca pochówków, które są chętnie odwiedzane przez rodziny pochowanych tam zwierzaków.

 

Pochówki zwierząt (psów/kotów) wykonywane są od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00, w celu rezerwacji terminu konieczny jest kontakt z biurem schroniska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w godzinach od 10 do 18 pod nr telefonu. 32 395 21 75.

OD DNIA 01.06.2023 r. MOŻNA DOKONYWAĆ WPŁAT ZA MIEJSCE GRZEBALNE PRZELEWEM NA NUMER KONTA ADMINISTRATORA SCHRONISKA:

P.H.U. KONKRET ANNA KORNAS

PKO BP 10 1020 2368 0000 2102 0693 6316

TYTUŁEM:OPŁATA ZA MIEJSCE NA CMENTARZU, POLE … NR …  IMIĘ ZWIERZĘCIA …

Opłata za miejsce grzebalne 120 zł

KIEDY PUPIL ODCHODZI ZA TĘCZOWY MOST

Kiedy zwierzę z którym żyjemy jest przez nas traktowane jak członek rodziny, moment w którym odchodzi jest zazwyczaj bardzo ciężkim przeżyciem. Kilka lub kilkanaście lat spędzonych razem z oddaną i kochającą istotą sprawia, że z trudem przychodzi nam podjęcie decyzji związanej z losem jego ciała tuż po śmierci. Zazwyczaj zwłoki pozostawiane są u weterynarza, za pośrednictwem którego przekazywane są do zakładu utylizacyjnego. Nadal wiele osób nieświadomie wbrew prawu postanawia pochować swoje zwierzę w ogródku lub na działce, narażając się na karę grzywny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli czworonogów powstaje coraz więcej miejsc, w których z godnością możemy pożegnać się ze swoim podopiecznym.

 

Pierwszy w Polsce cmentarz dla zwierząt powstał w 1991 r. w Koniku Nowym pod Warszawą. Obecnie otwieranych jest coraz więcej grzebowisk dla zwierząt, nie dziwią już także krematoria  świadczące usługi kremacji zarówno indywidualnej jak i zbiorowej. W miejscach tych  zazwyczaj można także zakupić urny, zamówić tablice nagrobkowe, a nawet zlecić stworzenie pamiątek takich jak diament „Zawsze razem” – tworzonych przez firmę ONE Diamonds. W laboratorium prochy lub sierść ukochanego pupila jest wtedy przekształcana w maleńki kolorowy diament, stanowiąc pamiątkę z jego cząstką.

Aktualnie w województwie śląskim znajduje się jeden cmentarz dla zwierząt. Mieści się przy bytomskim schronisku dla zwierząt. Pochowanych jest na nim kilkaset zwierząt, a z każdym kolejnym rokiem przybywa chętnych do złożenia ciała ukochanego zwierzęcia w tym miejscu. Przemierzając cmentarne alejki widzimy zdjęcia, ulubione zabawki, znicze i kwiaty układane na grobach, przypominające właścicielom o ich zwierzakach. Nasz cmentarz jest miejscem pamięci, które odwiedzane jest każdego dnia przez opiekunów pochowanych tutaj zwierząt. Można na nim pochować swojego psa lub kota.

 

Więcej informacji na temat pochówków na bytomskim cmentarzu można uzyskać kontaktując się osobiście lub telefonicznie z biurem Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt przy ulicy Łaszczyka 18, tel 32 395 21 75

O nas

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu powstało wiele lat temu, aby pomagać zwierzętom mieszkającym w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu

Kontakt

Newsletter

Wpisz swój email i bądź na bieżąco.
Zapraszamy


    Nasze adopciaki

    Skip to content
    ×