https://schroniskobytom.pl
Jesteśmy dostępni:

Tel. 518-208-218

JAK MOŻESZ POMÓC?

KRS 0000189925

Stowarzyszenie Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom w Bytomiu

Wasz 1,5% z podatku
ma na prawdę wielką moc

KRS 0000189925​

„Materiał promocyjny został sfinansowany/współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.”

Cieszymy się, że chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz bezpańskich zwierząt. Możesz pomagać na kilka sposobów! Oczywiście największą pomoc jaką możesz ofiarować naszym podopiecznym to stworzenie stałego, odpowiedzialnego domu. Jeśli jednak z jakichś względów nie jesteś w stanie przygarnąć zwierzaka, możesz rozważyć kilka innych sposobów na wsparcie naszych działań.

OPIEKA TYMCZASOWA
Dom tymczasowy to miejsce, w którym zwierzaki mogą spędzić spokojną starość, nauczyć się zasad życia z człowiekiem, pozbyć się swoich lęków lub po prostu poczekać w spokojnych, przyjaznych warunkach na nowy i stały dom. Czworonogi, którym udaje się zamieszkać w domu tymczasowym mają okazję na zaprezentowanie w pełni swojego charakteru, pozwala to także na określenie jaki dom stały będzie dla psa czy kota najodpowiedniejszy. Opiekun tymczasowy jest w stanie określić, jak długo pupil adaptuje się do nowych warunków, czy lubi dzieci, inne zwierzęta, jazdę samochodem, czy boi się hałasu i jak radzi sobie w stresujących sytuacjach. W warunkach schroniskowych ciężko określić, jak zwierzak będzie zachowywał się w domu, co często utrudnia wybór odwiedzającym. Korzystne z punktu widzenia opiekuna tymczasowego z pewnością jest to, że schronisko zapewnia swojemu podopiecznemu opiekę weterynaryjną oraz wsparcie behawiorysty i wyprawkę.

ZBIÓRKA DARÓW
Najbardziej popularnym sposobem pomocy jest zbiórka darów. Można zorganizować ją wśród swoich znajomych, w pracy lub szkole. Coraz częściej Darczyńcy decydują się na zbiórkę podczas uroczystości takich jak śluby czy urodziny. Zawsze cieszymy się z każdego worka i każdej puszki psiej lub kociej karmy. Zbieramy także ręczniki i koce, które dość szybko zużywają się w schronisku. Dzięki hojności wielu dobrych ludzi, nasze zwierzaki zawsze mają zapewniony codzienny obfity posiłek i suche posłania, są rozpieszczane smakołykami. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zorganizować zbiórkę lub zostawić w schronisku symboliczną puszkę z mokrą karmą – zawsze chętnie ją przyjmiemy. Listę darów oraz wzór plakatu do pobrania znaleźć można na końcu wpisu.

DATKI PIENIĘŻNE
Przy schronisku działa Stowarzyszenie Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom, które wspiera naszych podopiecznych. Pieniądze przekazywane na konto stowarzyszenia przeznaczane są na specjalistyczne karmy dla naszych podopiecznych, zabiegi weterynaryjne, dodatkowe leki, testy diagnostyczne oraz badania laboratoryjne. Dane do wpłat można znaleźć na końcu wpisu.

UCZESTNICTWO W AKCJACH
Czy słyszeli Państwo o naszych spacerach z podopiecznymi? Odbywające się kilka razy w roku spacery, pozwalają na spędzenie wolnego czasu z naszymi podopiecznymi. W wyznaczonym dniu (najczęściej w niedzielę) każdy z Was może zajrzeć do schroniska, zabrać pieska na spacer, poświęcić mu swój czas i uwagę – czyli to, na czym najbardziej zależy bezdomnym zwierzakom. Dla niektórych z pozoru zwykły spacer, dla psa który całe dnie spędza w kojcu domagając się uwagi człowieka przy każdej nadarzającej się możliwości, to ogromna przyjemność. Jeśli jeszcze nie uczestniczyliście w akcji – serdecznie zachęcamy. Informacje o zbliżającym się spacerze udostępniamy z wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

1,5 %
Przekazanie 1,5% podatku to również częsta forma wspierania naszych działań. Aby przekazać swój 1,5% podatnicy muszą jedynie podać w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym  dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, której konto chcieliby zasilić, czyli numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego – nasz numer KRS to 0000189925. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczamy na drobne zakupy – smycze używane podczas akcji spacerowych, kocie feromony. 

Najpotrzebniejsze dary:

– karma dla psów – Rocco, Gran Carno, Royal Canin Gastro Intestinal, Brit Care Adult
– karma dla kotów – Feringa, Gourmet, Winston Junior, Wild Freedom, Catz Finefood, Whiskas
– żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy.
– koce, ręczniki, prześcieradła, pościele, materiały wielkopowierzchniowe dla psiaków do wykładania klatek i posłań.
– akcesoria dla psów – smycze i obroże parciane
– środki do dezynfekcji (np. domestos i inne odpowiedniki)
– płyny uniwersalne i do naczyń
– worki na śmieci
– jednorazowe rękawiczki rozm. S, M, L , XL
– podkłady medyczne 60×60, podkłady medyczne 60×90,

 

Prosimy o nie przynoszenie kołder, poduszek, materacy i innych rzeczy z wsadem, ubrań, śpiworów oraz pluszowych zabawek. Nie przyjmujemy makaronów, kasz i ryżu – nie gotujemy.
Jeśli mają Państwo wątpliwości co do przydatności darów, które zamierzają Państwo przekazać do schroniska prosimy o kontakt telefoniczny.
Sugerujemy także, by nie wybierać najgorszej jakości karm marketowych. Dziękujemy!

Jeśli chcesz zorganizować zbiórkę, możesz pobrać oraz wydrukować plakat. Należy umieścić na nim miejsce oraz datę zbiórki. Kliknij i pobierz -> PLAKAT

O nas

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu powstało wiele lat temu, aby pomagać zwierzętom mieszkającym w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu

Kontakt

Newsletter

Wpisz swój email i bądź na bieżąco. Zapraszamy

Nasze adopciaki

Skip to content
×