https://schroniskobytom.pl
Jesteśmy dostępni:

Tel. 518-208-218

PRZEZIMUJ STARUSZKA 6.0
DOMY TYMCZASOWE NA OKRES ZIMOWY!

Akcja „Przezimuj Staruszka” ma na celu znalezienie domów tymczasowych, szczególnie dla najstarszych podopiecznych naszego schroniska. Pierwsze jesienne ochłodzenia, wiatr i zbliżające się przymrozki to trudny dla nich czas. Chcielibyśmy, by chociaż staruszki mogły wygrzać stare kostki, wyspać się w ciepłym cichym miejscu i najeść się do syta. Akcja zachęca do opieki nad zwierzakiem w najchłodniejsze miesiące, ponieważ i taka pomoc jest zbawienna, gdy temperatura spada poniżej zera, a samopoczucie już nie tak dobre jak kiedyś…

Starsze psiaki nie mają już tak dużego zapasu energii, wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu.

Doświadczenia zbierane każdego dnia z życia pod jednym dachem ze „schroniskowcem” mogą ułatwić nam także wspólne poszukiwania domu stałego. Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy – nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu mu domu. Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami – spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza.

Wimy, że jesteście zabiegani, wiec przedstawiamy garść informacji w szybkim skrócie:

  • danie domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją, ale tymczasowy opiekun ma pierwszeństwo
  • zwierzę ma zapewnioną opiekę weterynaryjną u naszego weterynarza, w której schronisko partycypuje w kosztach (50/50)
  • dom tymczasowy może wedle życzenia otrzymać pełną wyprawkę (miski, legowisko, jedzenie, smycz oraz obroża)
  • przez cały czas trwania opieki tymczasowej opiekun pozostaje w stałym kontakcie ze schroniskiem
  • w przypadku znaczących problemów z zachowaniem psiaka zapewniamy możliwość konsultacji bezpłatnej z behawiorystą.
  • po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady.

Kochany HAPPY ENDY i szczęśliwe mordki w domach przy grzejnikach zimową porą!

CZY AKCJA PRZEZIMUJE STARUSZKA JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE?

 
Akcja ‘Przezimuj Staruszka’ to wyjątkowa akcja. Pomaga staruszkom przetrwać godnie zimę, ale też często zaznać miłości, której nigdy nie miały. Jest to akcja dedykowana osobom, które nie mogą pozwolić sobie na zwierzaka na 15 lat życia, nie wiedzą czy podołają opiece nad psiakiem – ‘bo nigdy nie mieli, bo staruszek, bo styl życia troszkę koliduje’ lub po prostu dla osób, które mają ogromne serce w którym mogą znaleźć jeszcze odrobinkę miejsca dla kolejnego podopiecznego.
Psiaki biorące udział w edycji .0 to aktualnie nasze PRIORYTETY. W tym roku nie ograniczamy się do 15 psiaków, każdy psiak ze strony www.schroniskobytom.pl, który w metryce urodzenia ma powyżej 2012 roku bierze udział w akcji.
W tym roku także – chyba jak nigdy – jest wysyp małych i średnich piesków, choć nie ukrywamy, że większe psiaki także zasługują na szansę!
Kandydaci będą prezentowani także tutaj, a my gorąco zachęcamy zapraszania lokalnych zwierzolubów – zależy nam na domach tymczasowych lokalnych.

Chętnie rozwiejemy także wątpliwości i odpowiemy na pytania związane z możliwością otoczenia któregoś z nich opieką na przedstawionych wyżej zasadach – chętnych prosimy o kontakt z biurem schroniska.

Tutaj można zadać pytania, oglądać kandydatów i łatwo udostępniać dalej! Niech wieść się niesie!

Skip to content
×